Pierwszy instrument

Wiele osób marzy o tym by grać na jakimś instrumencie. Niestety w rzeczywistości tylko niewielki odsetek z tej grupy jest wstanie zrealizować swoje muzyczne marzenia. Do tego, żeby rozpocząć naukę trzeba mieć nie tylko chęci, ale i odpowiednie predyspozycje. Są oczywiście różne grupy instrumentów, gdzie jedne są łatwiejsze w nauce inne zdecydowanie trudniejsze. Podczas wyboru instrumentu warto kierować się nie tylko emocjami, że ten instrument mi się podoba, ale też dobrze jest ocenić, czy mamy do danego instrumentu odpowiednie predyspozycji. Oczywiście nam jako osobom rozpoczynającym ciężko jest takiej bezstronnej, obiektywnej oceny dokonać. Warto zatem wybrać się np.: na jakąś próbną lekcję, gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił na danym instrumencie, a fachowe oko nauczycielskie podpowie nam, czy mamy większe, czy raczej mniejsze szanse rozwoju edukacyjnego na dennym instrumencie.

Do takich najbardziej popularnych instrumentów, które są najczęściej wybierane należą między innymi keyboard czy gitara.  Na keyboardzie nauka dość gładko przebiega, przede wszystkim dlatego, że klawiaturę mamy przed oczami i mamy bezpośredni podgląd na obydwie ręce. Generalnie nauka nie jest trudna i taki podstawowy poziom umiejętności można dość szybko osiągnąć. Dużo bardziej wymagającym instrumentem jest pianino, które wymaga znacznie większego zaangażowania pod tym względem. Bardzo popularnym instrumentem jest oczywiście gitara. Jeżeli od niej byśmy chcieli rozpocząć naukę to najlepiej od klasycznej lub ewentualnie akustycznej. Gitara klasyczna ma nylonowe struny przez co nauka jest bardziej komfortowa dla naszych palców, ale jeżeli w planach mamy elektryka, to może warto od akustycznej zacząć. 

A co zrobić, jeżeli z klawiszami nie za bardzo chcemy się wiązać, a gitara okazuje się za trudna? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się ukulele. Jest to taka forma miniaturowej gitary. Brzmi bardzo podobnie, ale ze względu na to, że posada tylko cztery a nie sześć strun jest znacznie łatwiejsza do opanowania. Oczywiście by zostać wirtuozem, to tak jak na wszystkim potrzeba wiele lat ćwiczeń, ale taki podstawowy poziom grania możemy już osiągnąć dosłownie po kilku przerobionych lekcjach. Ukulele dzielimy na cztery podstawowe jego rodzaje: sopranowe, koncertowe, tenorowe i basowe z czego te dwa pierwsze należą do najpopularniejszych. (1) Kilka słów o Ukulele – YouTube

 

Jeżeli zatem ukulele przypadło Ci do gustu i chciałbyś, chciałbyś spróbować sowich sił, to warto rozejrzeć się za takim dobrze wykonanym instrumentem w rozsądnej cenie. Marka Fzone wyspecjalizowała się w produkcji dobrej jakości budżetowych instrumentów, a jednym z ciekawszych modeli jest FZU-110K. Będzie to świetny wybór zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych muzyków. Bardzo dobra jakość wykonania, niebanalne brzmienie i doskonała cena – to cechy, które charakteryzują ten instrument. Producent ma w swojej ofercie oczywiście różne modele, ale model FZU-110K w rozmiarze 23-cali to bardzo dobra propozycja na początek, jeżeli chcesz zacząć od modelu koncertowego.  (1) Fzone FZU-110K – YouTube

 

Podsumowanie

Ukulele należy do jednego z najwygodniejszych instrumentów muzycznych. Przede wszystkim jest niewielkich rozmiarów i praktycznie może nam zawsze towarzyszyć. Jest dość proste w nauce i przede wszystkim jest niedrogie. Już dosłownie za 150-300 zł można kupić naprawdę dobrze brzmiący instrument.